• DOLAR
  5,7724
  %-0,11
 • EURO
  6,3608
  %-0,06
 • ALTIN
  271,02
  %0,00
 • BIST
  103.972
  %0,83
Altın Eller Sivas’ta buluşuyor festivali başladı

Altın Eller Sivas’ta buluşuyor festivali başladı

Bu yıl Sivas’ta düzenlenen Sivas Kongresi’nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında Altın Eller Sivas’ta Buluşuyor adlı geleneksel Türk el sanatlarının sergilendiği festival başladı.

ALTIN ELLER SİVAS’TA BULUŞUYOR FESTİVALİ BAŞLADI

Türk el sanatlarının unutulmasının önüne geçmek ve gelişen teknoloji karşısında el sanatlarının direnmesine katkıda bulunmak amacıyla Altın Eller Sivas’ta Buluşuyor adlı festival düzenlendi. Festivalde unutulmaya yüz tutmuş Türk el sanatları Buruciye Medresesi’nde sergilenecek. Festival Sivas Valisi Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Kültür ve Turizm Müdürü Teoman Karaca ve çok sayıda vatandaş katılımı ile açıldı. Altın Eller Sivas’ta Buluşuyor festivalinde Sivas’tan ve Türkiye’nin 198 ilinden 50 sanat eseri sergileniyor. Sergide cam üfleme sanatı, ahşap oymacılığı, çömlek yapımı, bez bebek yapımı gibi alanlarda 50 eser 5 gün boyunca festival alanında sergilenecek.
Festivalin açılışında konuşma yapan Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Kongresi’nin 100. Yılı sebebiyle pek çok alanda faaliyetlerde bulunduklarını bunun son örneğinin de Altın Eller Sivas’ta Buluşuyor Festivali olduğunu ifade etti.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir