• DOLAR
  5,7385
  %0,07
 • EURO
  6,3949
  %0,18
 • ALTIN
  275,42
  %0,12
 • BIST
  99.785
  %1,94
Alman Orkestrası Aşık Veysel’in Ezgilerini Çaldı

Alman Orkestrası Aşık Veysel’in Ezgilerini Çaldı

Berlin Senfoni Orkestrası Aşık Veysel’in ezgileriyle dinleyicileri büyüledi. Sivas Kongresi’nin 100. Yıl etkinlikleri kapsamında Alman Orkestrası’nın katılımıyla bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikte orkestra eşliğinde Aşık Veysel’in ezgileri çalındı.

Konser sonrasında Vali Salih Ayhan ve SCÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız orkestra mensuplarına çiçek takdim ederek hediyeler verdi. Vali Salih Ayhan Sivas’ın unutulmaz bir müzik ziyafetini yaşadığını belirterek, “Sivas Kongresi’nin 100’üncü yılında 100 etkinliğin olacağını söyledik. Bununda ikincisi yaptık. Hakikaten çok keyif aldım. Hem bir anma oldu hem de geçmişi hatırladık” dedi.

Aşık Veysel’in torunu Çiğdem Özer de dedesini anlatarak, “Ben bugün burada Sivas’ta olmanın haklı gururunu yaşıyorum. Çok özel bir gece geçirdim. Duygu aynı farklı memleketten farklı bir ülkeden insanlar geliyor ve bizim türkülerimizi icra ediyor. Çok duygulandım” diye konuştu.

Aşık Veysel Anadolu Senfonisi Konserleri kapsamında yer alan etkinlikte Berlin Senfoni Orkestrası sahne aldı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Kültür Merkezi Kadıburhanettin Salonu’nda düzenlenen konsere Sivas Valisi Salih Ayhan, 5’nci Piyade Er Eğitim ve Tugay Komutanı Tuğgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, SCÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Aşık Veysel’in torunu Çiğdem Özer, öğrenciler ve vatandaşların katılımı Sağlandı.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir