Akşener, görevi başında saldırıya uğrayan İHA muhabiri ile ilgili soruları böyle cevapladı

Akşener, görevi başında saldırıya uğrayan İHA muhabiri ile ilgili soruları böyle cevapladı
16:00 - Haziran 24 2021 Perşembe

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’a 11 Haziran’da düzenlenen silahlı saldırı sonrası “Geçmiş olsun” demek üzere bugün Trabzon’a gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ziyaret sonrası Akçaabat ilçesindeki bir otelde bir süre dinlendi. Akşener’in çıkışını otel önünde bekleyen basın mensupları, İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesi Şükrü Kuleyin’in A Haber mikrofonunu tutan arkadaşlarına yönelik şok tepkisi ile karşılaştı. Kuleyin’in “Alın şunu buradan” diyerek tepkisi üzerine partililer araya girerek kendisini sakinleştirmeye çalıştı.

Ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, otelden çıkışında basın mensuplarının İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın Kocaeli-Diloavası’ndaki kaçak çiftliğinin yıkımı sırasında görüntü alırken darbedilen İHA Muhabiri Mustafa Uslu’ya yönelik saldırı ile ilgili “Saldırıya uğrayan gazeteci ile ilgili bir açıklamanız olacak mı?” sorusu ile karşılaştı. Akşener, bunun üzerine “Yapıldı oğlum onla ilgili açıklama. Ağzımdan çekip alırsanız konuşabilirim. Bak ben misafir geldim. Sevgi dolu olmamız lazım birbirimize. Lütfü bey kendisini aradı, babasını aradı. Bununla ilgili twit attı, ilgili kişi mahkemede” dedi.

Aileyi arayıp aramadığı ile ilgili soru üzerine ise Akşener “Ben niye arayacağım aileyi kardeşim. Benimle ne alakası var. İlgili arkadaşımız aileyi aradı, babasını aradı, amcasını aradı, şahsı aradı. Dövdüğü iddia edilen kişi şuan itibariyle tutuklu. Doğru bir şey mi ? ‘aferin iyi yaptı mı? diyorsanız hayır öyle bir şey doğru değil, yanlış. İlgili taraflar bununla ilgili dediler ki yanlıştır. Ne yapalım şimdi ? ne yapayım ben. Elbetteki yanlış elbette ki geçmiş olsun. Elbetteki görevini yapan insanlara saygı göstermek lazım. A haber bile olsa saygı göstermek lazım dimi ?” ifadelerini kullandı.

Fatih Yılmaz – Ozan Köse – Ersen Küçük

 

İLGİLİ HABER

İletişim Başkanı Altun, İHA muhabirini telefonla aradı

İLGİLİ HABER

İHA muhabirini darp eden saldırganlardan biri Türkkan’ın yeğeni çıktı!

İLGİLİ HABER

İHA muhabirine saldıran 4 kişiden 1’i tutuklandı

İLGİLİ HABER

Bakan Varank’tan darp edilen muhabirimize anlamlı ziyaret

İLGİLİ HABER

İHA muhabiri Uslu’ya yapılan saldırıya kınamalar artıyor

İLGİLİ HABER

İHA muhabirine yapılan çirkin saldırıya tepki yağıyor

İLGİLİ HABER

Feci şekilde darp edilen İHA Muhabiri Uslu: ‘Yere yattım fakat tekmelemeye devam ettiler’

İLGİLİ HABER

İHA muhabirine çirkin saldırı

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi