• DOLAR
  5,9257
  %0,15
 • EURO
  6,5433
  %0,20
 • ALTIN
  281,98
  %0,09
 • BIST
  95.258
  %1,36
Akıllı sinyalizasyon Sivas Trafiğini Rahatlatacak

Akıllı sinyalizasyon Sivas Trafiğini Rahatlatacak

Sivas’ta artan araç sayısı sebebiyle trafikte zaman zaman yoğunluk yaşanıyor. Sivas Belediyesi tarafından hazırlanan ve hayata geçirilen akıllı sinyalizasyon sistemi ile bu yoğunluğun azalacağı ve trafiğin rahatlayacağı düşünülüyor.

Akıllı sinyalizasyon Sivas Trafiğini Rahatlatacak

Sivas Belediyesi’nin şehir içindeki trafik yoğunluğunu azaltmak ve trafiği daha düzenli hale getirmek üzere Mevlana Caddesi ve Kayseri Caddesi üzerinde akıllı sinyalizasyonlar hizmete sunuldu. İlk olarak bu iki caddede başlatılan hizmetin zamanla şehrin diğer noktalarına da yayılması planlanıyor. Bu sistemde karşıdan karşıya geçmek isteyen yayalar trafik lambasının üzerine konulan butona basarak araçlar için 60 saniye boyunca kırmızı ışık yanmasını sağlayabiliyor. Bu sistem ile yayalar istedikleri zaman güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçecekler.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir