AK Parti Sözcüsü Çelik: ‘Bu yaklaşım, terör oluşumlarına elverişli ortam oluşturmaya çalışmaktır’

AK Parti Sözcüsü Çelik: ‘Bu yaklaşım, terör oluşumlarına elverişli ortam oluşturmaya çalışmaktır’
17:00 - Ekim 26 2021 Salı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP’nin Irak ve Suriye tezkerelerine “hayır” diyeceğini duyurmasının ardından Twitter’dan açıklama yaptı.


“Buna asla izin vermeyeceğiz”

Tezkerenin Türkiye’nin milli güvenliği açısından güçlü bir irade beyanı olduğunu ifade eden Çelik, “Bu irade beyanı Türkiye’nin milli birlik ve bütünlüğünü korumaya her şart altında kararlı olduğumuzu ve bunun için her türlü meşru mücadeleyi vereceğimizi ifade eder. Bu irade sayesinde sınırlarımız yakınında kurulmak istenen terör devletçikleri ortadan kaldırılmıştır.

Eğer bu irade beyanı olmasaydı PKK ve DEAŞ gibi terör örgütlerinin sınırlarımıza yakın yerlerde fiili oluşumları söz konusu olacaktı. Buna asla izin vermeyeceğiz” dedi.

Meclisin takdirine sunulan tezkerelerin Türkiye’nin milli güvenliği açısından gerekli iradeyi temsil ettiğini kaydeden Çelik şunları söyledi:

“Bu tezkerelere karşı çıkanların gerekçelerini bugün dinledik. Bu mantıksız gerekçeleri üretenlerin hiçbir şekilde Türkiye’nin milli güvenliği konusunda hassasiyeti yok. Bu mantıksız gerekçelerle tezkerelere karşı çıkmaktan bahsetmek ve hayır oyu vermek, milli güvenliğimizi zaafa uğratmaya bahane üretmektir.

Bu yaklaşım, sınırlarımızdaki terör oluşumlarına elverişli ortam oluşturmaya çalışmaktır. Türkiye’nin terörle mücadelesinde ortaya konulan irade beyanının ‘süresini’ tartışma konusu yapmak başlı başına bir savrulmadır. Türkiye kararlı ve her türlü bedeli ödemeye hazır biçimde terörle mücadele edecektir.”


“Birileri Türkiye’nin terörle mücadelesinden rahatsızdır”

“Türkiye’nin terörle mücadelede uluslararası işbirliğine destek verdiğini ifade eden maddeler yıllardan beri tezkerelerde zaten vardır. Bunu ifade eden tezkere maddelerini anlamayanların, milli güvenlik konusunda alfabeyi bilmediği açıktır” diyen Çelik, “Mesele açıktır, birileri Türkiye’nin terörle mücadelesinden rahatsızdır. Bunu açıkça söyleyemeyenler, terörle mücadele kararlılığının süresini tartışma konusu yapmaktadır.

Türkiye’nin terörle mücadelede uluslararası işbirliğini desteklemesi anlamına gelen ve son zamanlarda DEAŞ’la mücadelede uluslararası koalisyonun üyesi olmamızı anlatan maddelerin yeni bir şey gibi tartışma konusu yapılması, başka niyetleri ve ittifakları örtmek içindir. Her ne olursa olsun Türkiye terörle mücadelesini eksiksiz ve en güçlü şekilde sürdürecek, terör örgütlerine göz açtırmayacaktır. Bu iradeyi savunmak milletimizi, ülkemizi, demokrasimizi ve cumhuriyetimizi savunmaktır” açıklamasında bulundu.

Hülya Keklik

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi