• DOLAR
  5,7364
  %-0,11
 • EURO
  6,3548
  %0,07
 • ALTIN
  271,33
  %0,18
 • BIST
  106.846
  %1,39
Aile içi şiddet babadan oğula geçiyor

Aile içi şiddet babadan oğula geçiyor

Son zamanlarda artan kadın cinayetlerinin üzerine aile içi şiddet konusunda açıklamalarda bulunan Uzman klinik Psikolog Aslıhan Er, aile içinde şiddette şahit olan çocukların bu şiddeti gelecek nesillere aktardıklarını ve kendi eşlerine ve çevresine şiddet uyguladıklarını açıkladı.

Aile İçi Şiddet Babadan Oğula Geçiyor

Sivas’ta açıklamalarda bulunan Uzman Klinik Psikolog Aslıhan Er, son günlerde toplumumuzda aile içi şiddetin çok fazla arttığını ve bu şiddetin geçmişten bir birikim şeklinde günümüze geldiğini söyledi. Er, şiddete meyilli olan kişilerde öz güven eksikliğinin bulunduğuna dikkati çekerek bu kişilerin sosyal ilişkisinin zayıf olduğunu ifade etti.

Şiddet gören kadınların bunu kabullenmek yerine kendilerini farklı şekillerde ispatlamak durumunda olduğunu belirten Aslıhan Er evde duran kadının üretmeye ve çalışmaya başlamasının buna bir başlangıç olabileceği üzerinde durdu.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir