• DOLAR
  5,7724
  %-0,11
 • EURO
  6,3608
  %-0,06
 • ALTIN
  271,02
  %0,00
 • BIST
  103.972
  %0,83
Ağrısız Doğum Yöntemi “Prenses Doğum”

Ağrısız Doğum Yöntemi “Prenses Doğum”

Son günlerde kadınların çok fazla tercih ettiği prenses doğum yöntemi olarak da adlandırılan epidural doğum yöntemi ile doğum sancısı yaşanmıyor.

Ağrısız Doğum Yöntemi Prenses Doğum

Medicana Sivas Hastanesi’nde görev yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Özlem Bolayır, halk arasında prenses doğum olarak adlandırılan epidural anestezinin ilk olarak başvurulması gereken bir doğum yöntemi olmadığını sadece bir ağrı kontrol yöntemi olduğunu söyledi. Bolayır, normal doğumun hayatın normal süreçlerinden biri olduğunu, süresi dolan gebeliklerde ağrı yaşanmasının normal görülmesi gerektiğini ifade etti. Aşırı ağrılı durumlarda bu yöntemin tercih edildiğini söyleyen Bolayır, epidural ağrı kontrol yönteminin mükemmel bir ağrı kontrol yöntemi olduğunu ve bu uygulamanın sağlık ekibinin kontrolünde yapıldığını ve tansiyon düşüklüğü olanlarda uygulanmadığını da sözlerine ekledi.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir