• DOLAR
  5,6997
  %-0,69
 • EURO
  6,3174
  %-0,64
 • ALTIN
  269,89
  %-0,62
 • BIST
  107.529
  %0,64
AFAD Tarafından Yapılan Set Köyü Koruyor

AFAD Tarafından Yapılan Set Köyü Koruyor

Sivas’ta arkasındaki dev kayaların tehdit ettiği Kavaklı Köyü’nü korumak için AFAD tarafından 1 kilometre uzunluğunda set yapıldı.

AFAD Tarafından Yapılan Set Köyü Koruyor

Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde bulunan Kavaklı Köyü bir süredir köyün arkasında kısmındaki tepeden koparak köye doğru yuvarlanan dev kayaların tehdidi altındaydı.

Sürekli tedirgin yaşayan köy sakinleri ilçe kaymakamlığından bu konuda yardım istedi. Kayalarla ilgili yapılan ilk incelemenin ardından köyün taşınması planlandı. Fakat 130 haneye yakın olan köyün taşınmasının çok güç olacağı düşünülerek başka çareler arandı. Sivas AFAD İl Müdürlüğü tarafından köy ve civarında yapılan incelemede köyün modern set teknikleri ile koruma altına alınabileceğine karar verildi.

Böylece AFAD tarafından köyün arka kısmındaki yamaca 1 kilometre uzunluğunda set yapıldı. Setin 500 metresi çelik örgüden kalan kısmı ise dolgu duvardan oluşacak şekilde hazırlandı. Böylece köy kayaların tehdidinden korunmuş oldu.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir