Adalet Bakanı, ‘’Muhsin Yazıcıoğlu Davasının Sonuna Kadar Takipçisi Olacağız’’

Adalet Bakanı, ‘’Muhsin Yazıcıoğlu Davasının Sonuna Kadar Takipçisi Olacağız’’
00:11 - Mart 5 2019 Salı

Bazı ziyaretlerde bulunma üzere Sivas’a gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, şehirde esnaf ziyaretinde de bulundu.

Esnaf ziyaretinde bir helikopter kazası sonrasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun devam eden mahkemesiyle ilgili de konuşan Abdulhamit Gül, “Sivas’tan çok iyi insanlar çıktı. Evliyalar ve devlet adamları çıktı. Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmetle anıyorum. Dava adamı, siyaset adamı, adam gibi adamdı. Onun davası da bizim davamızdır. Davasının üstünü kapattırmadık. Sonuna kadar ne çıkarsa burada kimin ihmali var, yok ne olduysa bu dava hepimizin davasıdır. Mahkemede sonuna kadar takipçisi olacağız. Bu mücadeleyi de sonuna kadar sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun Kahramanmaraş’ta devam eden davasıyla ilgili olarak, “Davanın üstünü kapattırmadık. Mahkemede sonuna kadar takipçisi olacağız.” Diyen Bakan Abdulhamit Gül, bu mücadelenin sonuna kadar sürdürüleceğini belirtti.

Terör örgütleriyle mücadele konusunda kararlılıkla davrandıklarını belirten Bakan Gül, “FETÖ ile mücadele ederken sonuna kadar kararlılıkla mücadele edeceğiz. Ama kararlı bir şekilde mücadele ederken benim masum kardeşimle, suçluyu, teröristi ayırt ederek sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.” diye konuştu.