• DOLAR
  5,7971
  %-0,49
 • EURO
  6,4953
  %0,11
 • ALTIN
  277,84
  %-0,57
 • BIST
  98.415
  %3,71
Adalet Bakanı, ‘’Muhsin Yazıcıoğlu Davasının Sonuna Kadar Takipçisi Olacağız’’

Adalet Bakanı, ‘’Muhsin Yazıcıoğlu Davasının Sonuna Kadar Takipçisi Olacağız’’

Bazı ziyaretlerde bulunma üzere Sivas’a gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, şehirde esnaf ziyaretinde de bulundu.

Esnaf ziyaretinde bir helikopter kazası sonrasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun devam eden mahkemesiyle ilgili de konuşan Abdulhamit Gül, “Sivas’tan çok iyi insanlar çıktı. Evliyalar ve devlet adamları çıktı. Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmetle anıyorum. Dava adamı, siyaset adamı, adam gibi adamdı. Onun davası da bizim davamızdır. Davasının üstünü kapattırmadık. Sonuna kadar ne çıkarsa burada kimin ihmali var, yok ne olduysa bu dava hepimizin davasıdır. Mahkemede sonuna kadar takipçisi olacağız. Bu mücadeleyi de sonuna kadar sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun Kahramanmaraş’ta devam eden davasıyla ilgili olarak, “Davanın üstünü kapattırmadık. Mahkemede sonuna kadar takipçisi olacağız.” Diyen Bakan Abdulhamit Gül, bu mücadelenin sonuna kadar sürdürüleceğini belirtti.

Terör örgütleriyle mücadele konusunda kararlılıkla davrandıklarını belirten Bakan Gül, “FETÖ ile mücadele ederken sonuna kadar kararlılıkla mücadele edeceğiz. Ama kararlı bir şekilde mücadele ederken benim masum kardeşimle, suçluyu, teröristi ayırt ederek sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir