Sivas Haberler

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Cumhuriyet Üniversitesini Ziyaret Etti

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Sivas gezisi kapsamında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Cumhuriyet Üniversitesini Ziyaret Etti
158 Okundu
05 Mart 2019 - 0:11

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Sivas gezisi kapsamında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Adalet Bakanı, SCÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız’ı ziyaret etti. Bakan Abdulhamit Gül ziyarette ilk olarak Rektörlük Şeref Defteri’ni imzaladı. Buraya mesaj yazan Adalet Bakanı Şeref Defteri’ne mesaj da yazdı. Abdulhamit Gül mesajında,”Ülkemizin köklü üniversitelerinden Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ni ziyaret etmekten büyük mutluluk duyuyorum. İlmin, bilimin ışığında ülkemizin geleceği gençlerimize verilen emek her şeyin başındadır ve en kıymetli görevdir. Şahsınızda tüm hocalarımı, öğrenci arkadaşlarımı sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” cümlelerine yer verdi.

Prof. Dr. Alim Yıldız,”Üniversitemiz 18 fakülte, 5 yüksekokul, 14 meslek yüksekokulu, 1 konservatuvar ve 60 bine yaklaşan öğrenci sayısı ile ülkemizin en köklü üniversiteleri arasında yer alıyor. Ayrıca 30 yılı aşkın süredir hizmet veren üniversitemiz sağlık hizmetleri uygulama ve araştırma hastanesinin yerine yapılması düşünülen yeni hastane bina projesi de 2019 yatırım planına alındı.” dedi.

Abdulhamin Gül daha sonra ‘’Gençler Soruyor’’ programına katıldı. SCÜ İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa katılan Bakan Gül, öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilere tavsiyelerde bulunarak onlarla bir araya geldiği için mutluluk duyduğunu ifade eden Adalet Bakanı, yaptığı siyasi çalışmalar sırasında en fazla enerjiyi gençlerle yaptığı programlardan aldığını ifade etti. Bakan Gül,”Gençlerden enerji alıyorsunuz o aldığınız enerjiyle de daha dolu dolu işler yapıyorsunuz. O yüzden ben öğrencilerle bir arada olmaktan büyük keyif alıyorum.” diye konuştu.

Program sonrasında Bakan Abdulhamit Gül, öğrencilerin sorularına da yanıt verdi.

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store