• DOLAR
  5,7477
  %0,51
 • EURO
  6,3537
  %0,54
 • ALTIN
  280,36
  %1,73
 • BIST
  100.237
  %-0,10
Adalet Bakanı 28 Şubat Postmodern Darbesi Hükümlüleri Hakkında Açıklama Yaptı

Adalet Bakanı 28 Şubat Postmodern Darbesi Hükümlüleri Hakkında Açıklama Yaptı

28 Şubat Postmodern Darbesinin hükümlülerinden bazıları denetimli serbestlik kanunundan yararlanmaya başladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Bakan Abdulhamit Gül, ‘’”Kolluk ve yargı mekanizması gerekli takibi yapıyor” dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Sivas’a geldi. İlk olarak Valilik binasını ziyaret eden Adalet Bakanı, Valilik şeref defterini de imzaladı. Ziyaret sırasında Sivas Valisi Salih Ayhan, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e Sivas Kongresi’nin 100. Yıl anısına basılan pulun yer aldığı bir tablo hediye eden Sivas Valisi Salih Ayhan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bu ziyaret sırasında, Adalet Bakanı’na 28 Şubat mağdurlarının 28 Şubat postmodern darbesi hükümlülerinden denetimli serbestlikten yararlananların ilgili yerlere gidip imza atıp atmadıkları soruldu. Bakan Gül soruya kısa bir cevap vererek, “Bunların hepsini kolluk ve yargı mekanizması bunun takibini yapmaktadır. Elbette hukuk devleti çerçevesinde mahkeme kararı neyse konunun infazı icrası da yine tüm kurumlarımız tarafından takip edilmektedir. Onlar bu hususla ilgili gerekli titizliği elbette görevi icabı yapıyorlardır” dedi

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir