• DOLAR
  5,9168
  %-0,02
 • EURO
  6,5666
  %-0,05
 • ALTIN
  296,87
  %-0,26
 • BIST
  7,6985
  %-0,01
112 Acil servis hattına asılsız çağrı yağıyor

112 Acil servis hattına asılsız çağrı yağıyor

Acil durumlarda başvurulan 112 Acil hattını saniyelerin dahi hayat kurtarmak için önemli olmasına rağmen sürekli olarak alakasız kişilerin arayarak meşgul ettiği belirtildi.

Uzm. Dr. Fatih Türkmen tarafından yapılan açıklamada 112 Acil hattına yapılan aramaların yaklaşık % 90 oranında asılsız olduğu belirtildi. Vatandaşların başına acil bir olay gelmeden durumun ciddiyetini anlamadıklarını söyleyen Fatih Türkmen, daha duyarlı olunması yönünde vatandaşlardan ricada bulundu.

Fatih Türkmen acil sağlık hatlarının bazen saniyelerle yarışarak hastaların hayatını kurtarmak için büyük mücadele verdiğini söyledi ve yaklaşık 4,000 kişinin her gün 24 saat esasına göre bu hizmeti vermek için çabaladığını belirtti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir