• DOLAR
  5,7971
  %-0,49
 • EURO
  6,4953
  %0,11
 • ALTIN
  277,84
  %-0,57
 • BIST
  98.415
  %3,71
’Açık Kapı’, vatandaşları ağırlıyor

’Açık Kapı’, vatandaşları ağırlıyor

Sivas Valiliği bünyesinde hizmet veren ve vatandaşla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesinin hedeflendiği ’Açık Kapı’ vatandaşları ağırlamaya devam ediyor.

Sivas Valisi Salih Ayhan, ’Açık Kapı’yı ziyaret ederek halk günleri kapsamında sorunlarını iletmeye gelen vatandaşlarla tek tek görüşüp taleplerini not aldı.

İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından; 2 yıl önce birçok ilde uygulamaya konulan Açık Kapı Projesi’nin Sivas’ta da başarıyla uygulandığını anlatan Vali Ayhan, Açık Kapı’da her müracaatın ve talebin kayıt altına alındığını,ilgili kurumlara iletilerek 7 iş gününde olumlu veya olumsuz dönüş yapılması gerektiğini, İçişleri Bakanlığının da doğrudan bu sistemi takip ettiğini söyledi. Vatandaş odaklı kamu hizmeti anlayışla; haftada iki gün olmak üzere halk günleri yapıldığını, diğer yandan da Açık Kapı hizmetlerinin devam ettiğini dile getiren Vali Ayhan, “Tarihi valilik binamız ile yeni ek hizmet binamızda açık kapı büroları var. Burada görevli arkadaşlarımız, vatandaşlarımızla ilgilenerek yardımcı olmaya çalışıyor. Son bir yıl içerisinde 3 binin üzerinde vatandaşımız açık kapıyı ziyaret etti” dedi.

Vali Ayhan, “Vatandaş odaklı kamu hizmeti anlayışından hareketle Açık Kapı, vatandaşın kamu hizmetinde aksayan ya da iletişime ihtiyaç duyulan meseleleri için önemli bir merkez olmuş durumda. Kuruma gitmeden vatandaşımızın sorunlarını doğrudan Açık Kapı’ya iletmiş olması son derece önemli” diye konuştu.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir