Abdullah Gül 31 Mart Seçimleriyle İlgili Konuştu

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül İstanbul Seçimleri henüz Türkiye’nin gündemindeyken yaşananları : “vaktiyle bize yapılan yanlışları, biz başkalarına yapmamalıyız” diye yorumladı.

Abdullah Gül 31 Mart Seçimleriyle İlgili Konuştu
12.04.2019
52
A+
A-

31 Mart Yerel Seçimler öncesi Parti kuracağı iddiaları gündemde iken Abdullah Gül seçimlerden sonra sessizliğini ilk defa bozarak konuştu.

11. Cumhurbaşkanı Gül, Parti iddialarını ve Yerel seçimle ilgili ODATV’den Ayşe Baykal’a görüşlerini bildirdi.

YENİ PARTİ KURMA İDDİALARI

Söyleşiyi yapan Ayşe Baykal, 24 Haziran ve 31 Mart seçimlerinden önce yeni parti kuracağı haberleriyle ilgili Abdullah Gül’le görüşmesini şöyle aktardı: “Abdullah Bey’in ofisine gittiğim taksi şoförü “Abla selamımı söyler misin? Artık kursun şu partiyi…” deyince elçiye zeval olmaz babından taksicinin mesajını iletip; bir cevap alabilir miyim, diye şansımı denedim ama ser verip sır vermedi. Bu konuya girmedi.”

İSTANBUL SEÇİMLERİ

Geçersiz oyların sayımının sürdüğü İstanbul’la ilgili ise Baykal, Abdullah Gül’ün görüşlerini şu cümlelerle anlattı: “Kendisine İstanbul’daki seçim sonuçlarını nasıl değerlendirdiğini sordum. Gelinen noktanın çok üzücü olduğunu; vaktiyle bize yapılan yanlışları, bizim güçlü olunca başkalarına yapmamamız gerektiğini anlattı. Türkiye’nin demokrasi gücünün büyük olduğuna inandığını söyledi.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.