• DOLAR
  5,7678
  %0,52
 • EURO
  6,3514
  %0,50
 • ALTIN
  272,26
  %0,79
 • BIST
  104.064
  %-0,73
ABD’nin Temsilciler Meclisi Kararına Türkiye’den çok sert tepki

ABD’nin Temsilciler Meclisi Kararına Türkiye’den çok sert tepki

ABD’nin Temsilciler Meclisi Türkiye’ye yaptırımlarla ilgili tasarıyı kabul etti. Türkiye’ye uygulanması istenen Fırat’ın doğusuna yönelik Barış Pınarı Harekatı’ndan dolayı yaptırımların Temsilciler Meclisi’nde kabul edilmesine Türkiye’den çok sert bir tepki geldi.

ABD’nin Temsilciler Meclisi Kararına Türkiye’den Çok Sert Tepki

ABD Temsilciler Meclisi, Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna yönelik başlatmış olduğu Barış Pınarı Harekatı’ndan dolayı bazı yaptırımlara maruz bırakılması tasarısını kabul etti. Tasarı Halkbank’ı kapsayacak şekilde hazırlanmış ve 16 ‘hayır’ oyuna karşı 403 ‘evet’ ile Meclis’ten geçti.

Tasarıda, bazı bakanların yaptırım listesine alınması ve TSK’nın silaha ve finansmana erişimine kısıtlamalar getirilmesi gibi konuları içeriyor. Tasarının yasa olarak kabul edilmesinden sonra en geç 120 gün içinde ABD makamlarının bir rapor hazırlaması gerekmektedir. ABD Dışişleri Bakanı, Hazine Bakanı ve Ulusal Güvenlik Danışmanı ile istişare içinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesine ait olan mal varlığının net olarak tespit edilmesi ve bu kişilerin gelir kaynakları ve iş ilişkilerine dair bir rapor hazırlaması istenmektedir.Dış İşleri Bakanlığı tarafından ABD’’nin bu tasarıyı kabul etmesine çok sert tepki gösterildi.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir