• DOLAR
  5,8951
  %-0,37
 • EURO
  6,5318
  %0,02
 • ALTIN
  282,42
  %0,24
 • BIST
  94.137
  %-1,18
3 Yıl Sustum Diyen Ahmet Davutoğlu Artık Konuştu!

3 Yıl Sustum Diyen Ahmet Davutoğlu Artık Konuştu!

Elazığ’da konuşan Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu; burada katılmış olduğu bir programda gündeme dair önemli tespitlerde bulundu. İlk kez Ak Parti’İ sert ve açık bir şekilde eleştiren Davutoğlu; ‘’ 3 yıl sustum, konuşma vakti’’ dedi.

Son zamanlarda adı sıklıkla yeni parti hazırlığıyla ön plana çıkan Ahmet Davutoğlu; parti yönetimindeki vizyonsuzluktan söz ederek; bu durumun hemen herkesi tedirgin ettiğini sözlerine ekledi. Özellikle seçim dönemindeki ötekileştirici dilin olumsuzluklarına değinen Davutoğlu; sert açıklamalarını bir bir sıralamaya başladı. 

3 Yıl Sustum Diyen Davutoğlu Artık Konuştu!

Ak Parti’nin asla bir faninin partisi olmadığına değinen Eski Başbakan Davutoğlu; Ak Parti’nin, bir aile, bir kili ya da bir bölge partisi olmadığını sözlerine ekledi. Partideki oy kaybına da değinen Davutoğlu; 2015 yılındaki %49,5 oranındaki oy oranının %34’lere gerilemesinde nerede yanlışlar yapıldığının sorulmasının gerektiğini sözlerine ekledi. 

Konuşmasında FETÖ darbesinin baş sorumlusu olan kişilerin kardeş ve akrabalarının en yüksek makamlara getirildiğini belirten Ahmet Davutoğlu; sıradan bir devlet memurunun amcasının oğlunun, dayısının oğlunun dahi tutuklandığından söz etti. Böyle bir ortamda adalete güvenin olmayacağına değinen Ahmet Davutoğlu; Cumhurbaşkanlığıyla Parti Genel Başkanlığının birbirinden ayrılması gerektiğini de sözlerine ekledi. 

 

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir