• DOLAR
  5,7189
  % -0,12
 • EURO
  6,3502
  % -0,23
 • ALTIN
  276,5321
  % -0,35
 • BIST
  95.546
  % -0,51
19 Mayıs Kutlamaları Valilik Öncülüğünde Yapıldı

19 Mayıs Kutlamaları Valilik Öncülüğünde Yapıldı

Bu kapsamda 19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri Sivas’ta oldukça coşkulu etkinliklerle kutlandı.

Bilindiği üzere 2019 Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yılı. Bundan dolayı bu seneki kutlamalar çok daha coşkulu bir yapıta sahip. Bu durum elbette ki Sivas şehri için de geçerli bir durum. Sivas’ta yapılan en son kutlama etkinlikleri 100. Yıl coşkusunu gözler önüne serdi.

Sivas’taki 19 Mayıs Kutlamaları Valilik Öncülüğünde Yapıldı

19 Mayıs kutlamalarına Sivas Valisi Sayın Salih Ayhan öncülük etti. Bu kapsamda Sivas’ta bulunan pek çok spor kulübü de etkinliklerde görev aldı. Bunun yanı sıra kutlamalara öğrencilerle birlikte vatandaşlar da yoğun bir katılım gösterdi. Sivas’ta yapılan ilk etkinlik ise; Kongre Müzesi önüne kadar öğrenciler, spor kulüpleri, vatandaşlar ve Vali Salih Ayhan’ın da katıldığı yürüyüş etkiliği oldu.

Yürüyüş sonrasında Sivas Valisi Salih Ayhan, Kongre Müzesi önünde bir konuşma yaptı. Konuşmasında 19 Mayıs’ın önemine değinen Vali Ayhan; kurtuluş mücadelesinden söz ederek; bu mücadelenin 100. Yılını kutladıklarını belirtti.

100.yıl kutlamaları çerçevesinde yapılan konuşmaların sonrasında birtakım gösteri etkinlikleri de yapıldı. Özellikle Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü jimnastik takımının yapmış olduğu gösteri izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı. Sonrasında Sivas halayı çekilerek etkinlere coşkulu bir şekilde kutlamalar sona erdi.

 

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir