15 Temmuz gazisi o geceyi anlattı

15 Temmuz gazisi o geceyi anlattı
11:00 - Temmuz 15 2021 Perşembe

15 Temmuz hain darbe girişimin 5. yıl dönümünde Afyonkarahisarlı 15 Temmuz Gazisi Aykut Sakartepe, o geceyi İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine anlattı. O gece darbe girişimini televizyondan öğrendiğini ve abdest alarak sokağa çıktığını belirten Sakartepe o geceyi şu sözlerle anlattı:

“Çengelköy’de bir esnaf kardeşimiz telefonla arayarak bir haber olduğunu ve izlememeniz gerektiğini söyledi. Öylelikle televizyonu açtık. Haberlerde güvenlik önlemi gibi bir şeyler söyleniyordu. Tanklar köprüdeydi. Darbe olduğunu anladık. Çevreye telefon zinciri yaptım. İkinci köprü yakındı bizim ikamete, ikinci köprüye vardık. Saat 21 civarı falan. Bugünkü ismiyle 15 Temmuz Köprüsü olan Boğaziçi köprüsüne Avrupa yakasından giriş yaptık. Çoluk, çocuk, yaşlı, ihtiyar, araçlar, araçlarda mehter çalıyor. Tam gazaya gidiyor millet. Kalabalığın önüne geçtik, saat gece yarısı oldu. Tank Anadolu yakasının gişeler tarafına atış yaptı. Şiddetli bir patlama. Gayri ihtiyari arkamı döndüm baktım hiç kimsede irkilme bile yok.

O ara işte hedefe kilitlenmişiz. Yürümeye başladık tekbirlerle. Çanakale’deki Seyit Onbaşı’nın ruhunu aynen bizzat orada yaşadım. Allah öyle bir iman, öyle bir güç ve kudret veriyor. Tanka kilitlendim. Ateş edip boş namluyu bize doğru çevirdi, barut dumanı daha çıkıyor. Niyeti aldım sanki tankı namlusundan tutup boğazın serin sularına bırakacağım oyuncak gibi. Tam böyle yaklaştık tiz bir ses duydum ‘ateş’ ateş emrini verdi. Taramaya başladılar. Onların barikatına az bir şey kala sağ diziden isabet etti G-3 mermisi. Bacağımız işte yok gibi bir şeydi. Normal şartlarda olsa belki kesilirdi. Ama sağ olsunlar ilgilendiler. Platin şimdi. Hamdolsun uzuvlarımızda hiçbir kayıp yok. Doktorlarımızdan, sağlık çalışanlarımızdan da Allah razı olsun.”

“Taranma anındaki mermilerin sıyırma sesleri kulaklarımda çınlıyor”

Bugün aynı şey olsa hiç düşünmeden müdahale edebileceğini Aktaran Sakartepe, “Allah’ım bir daha o günleri yaşatmasın, öyle hainlere fırsat vermesin. Rabbim bu yüce millete daim, esenlik nasip etsin. Hayatta anılar insanın aklından hiç çıkmaz ama bu anının ötesinde bir duygu. Her an her daim aklımızda. Taranma anındaki mermilerin sıyırma sesleri kulaklarımda çınlıyor. Aynı şey olsa hiç düşünmeden yine aynısını yaparım. Benim imsem Aykut, bin Aykut feda olsun, binlerce Aykut feda olsun, bu yüce millete, bayrağa devlete. Hiç düşünmeden çıkar aynı müdahaleyi yaparım” diye konuştu.

Hayati Kanat

 

İLGİLİ HABER

SSB’de 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü anma programı düzenlendi

İLGİLİ HABER

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: ‘Bize düşen 15 Temmuz’u unutmamak, unutturmamaktır’

İLGİLİ HABER

15 Temmuz şehidi babası İhsan Ayanoğlu, o karanlık geceyi anlattı

İLGİLİ HABER

15 Temmuz kahramanı Ömer Halisdemir’in heykeli dikkat çekiyor

İLGİLİ HABER

15 Temmuz şehidi Öner’in kardeşi: ‘Hainlere karşı kindarım’

İLGİLİ HABER

15 Temmuz gazisi komiser karnındaki mermi parçasıyla yaşıyor

İLGİLİ HABER

Bakan Akar’dan 15 Temmuz mesajları

İLGİLİ HABER

15 Temmuz’da şehit olan polis memurunun eşi: ‘Eşime de vatan, millet için şehit olmak yakışırdı’

İLGİLİ HABER

Bakan Dönmez: ’15 Temmuz’a tiyatro deme zavallılığını göstermek şehit ve gazilerimizin hatıralarına dil uzatmaktır’

İLGİLİ HABER

15 Temmuz Gazisi Konuralp: ‘Oyun ne kadar büyük ise biz de o kadar büyüğüz’

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi