103 saat sonra yakınını kurtaran elleri ağlayarak öptü: ‘Siz bir meleksiniz’

103 saat sonra yakınını kurtaran elleri ağlayarak öptü: ‘Siz bir meleksiniz’
14:00 - Şubat 10 2023 Cuma

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin ardından afet bölgelerine giden İzmit Belediyesi Arama Kurtarma (İZBAK), yıkıntılar arasında hayatta kalanlara ulaşmak için çalışmalarını sürdürüyor. Hatay’da arama kurtarma çalışmalarına devam eden ekipler, Kırıkhan Cumhuriyet Mahallesi’ndeki bir binanın enkazından ses gelmesi üzerine çalışma başlattı. Almanya’dan gelen İSAR ekipleriyle birlikte koordineli çalışan İZBAK timi, 3 çocuk annesi 42 yaşındaki Zeynep Baysel’i depremin 103. saatinde enkaz altından sağ çıkardı. Kurtarılan kadın, sağlık ekiplerine teslim edildi. Baysel’in eşi ve çocuklarının da enkaz altında kaldığı, ekiplerin onları da kurtarmak için var güçleriyle çalıştığı öğrenildi.

“Siz bir meleksiniz”

Büyük sevinç yaşayan Zeynep Baysel’in yakını ise gözyaşlarına boğuldu. Ekiplere sarılan kadın, onların ellerini öptü, “Allah eksikliğinizi vermesin, siz bir meleksiniz. Siz meleksiniz. Zeynep’in sesi burada. Hepinize kurban olurum, ölürüm” ifadelerini kullandı.

iha.com.tr üzerindeki haberler özet şeklinde yayınlanmaktadır. Haberin video, fotoğraf ve metnine Abone panelinden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi