Sivas Haberler

Türkçe Olimpiyatları’nın Yeni Sponsoru Ak Parti’nin Damadı

Eski Ak Parti Milletvekili Mehmet İhsan Arslan’ın damadı olan Mevlüt Hilmi Çınar, FETÖ festivalinin ana sponsoru olduklarını dedi.

Türkçe Olimpiyatları’nın Yeni Sponsoru Ak Parti’nin Damadı
515 Okundu
01 Mayıs 2019 - 17:20

Eski Ak Parti Milletvekili Mehmet İhsan Arslan’ın damadı olan Mevlüt Hilmi Çınar, FETÖ festivalinin ana sponsoru olduklarını dedi.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) Türkçe Olimpiyatları’nın yasaklanmasından sonra “Uluslararası Dil ve Kültür Festivali” düzenlemeye başladı.

Geçen sene Amerika’nın başkenti Washington’da düzenlenen “Uluslararası Dil ve Kültür Festivali” bu sene New York’ta düzenleniyor.

FETÖ’nün Uluslararası Dil ve Kültür Festivali 27 Nisan 2019’da Amerika’da başladı.

FESTİVAL FETÖ’YÜ KARIŞTIRDI

Firari FETÖ’cü Emre Uslu, festivale ilişkin yazı yazarak : “Gülen Cemaatinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Dil ve Kültür Şenliği (Eski adıyla Türkçe Olimpiyatı) bu yıl New York’ta yapılıyor. Haliyle bu etkinlik Cemaat içinde tartışmaları da başlatmış görünüyor. Kamil Mamam gibi gazeteciler açıktan bu ektinliğin düzenlenmesine karşı çıkarken bir çok Cemaat mensubu da en azından ‘şimdi zamanı mı?’ diye pasif itiraz modu içerisinde. Gelen eleştirilerin çoğu ‘Türkiye’de ve dünyanın bir çok yerinde Cemaat mensupları zulüm altında ve ihtiyaçtan kıvranırken, Cemaat neden bunca masraf yapıp böylesine etkinlik yapıyor’ mealinde eleştiriler. Doğrusu Gülen cemaatinin bir çok anlamsız ve gereksiz faaliyetlini eskiden beri ve en yüksek perdeden eleştiren biri olarak Cemaatin Dil ve Kültür Şenliğini yapmaya devam etmesini önemsiyorum ve olumlu buluyorum.”

SPONSOR AKP’Lİ ESKİ VEKİLİN DAMADI ÇIKTI

Firari Fetöcü Emre Uslu’nun festivale ilişkin tartışma içerisinde “olumlu buluyorum” dediği yazısına bir destek FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in onursal başkanı olduğu Niagara Vakfı’nın yöneticisi Mevlüt Hilmi Çınar’dan geldi.

Eski Ak Parti Milletvekili Mehmet İhsan Arslan’ın damadı olan Mevlüt Hilmi Çınar, festivalin ana sponsoru olduklarını dile getirip sosyal medya üzerinden “Aynen katılıyorum Bu sene Amerika’da 5 ayrı lokasyonda olacak olan Festival’in 2 ana sponsorundan birisi, kurucusu ve CEO’su olduğum, MAESTRO firmamız oldu; böylesi önemli bir Hizmet markasının daimiyeti adına bundan onur ve heyecan duyuyorum” diye mesaj yayınladı.

İşte o mesaj ; 

mesaj.jpg (778×529)

Kaynak : Odatv

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store