• DOLAR
  5,7635
  % -0,11
 • EURO
  6,4297
  % 0,47
 • ALTIN
  282,9559
  % 1,81
 • BIST
  97.149
  % 1,84
Türkçe Olimpiyatları’nın Yeni Sponsoru Ak Parti’nin Damadı

Türkçe Olimpiyatları’nın Yeni Sponsoru Ak Parti’nin Damadı

Eski Ak Parti Milletvekili Mehmet İhsan Arslan’ın damadı olan Mevlüt Hilmi Çınar, FETÖ festivalinin ana sponsoru olduklarını dedi.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) Türkçe Olimpiyatları’nın yasaklanmasından sonra “Uluslararası Dil ve Kültür Festivali” düzenlemeye başladı.

Geçen sene Amerika’nın başkenti Washington’da düzenlenen “Uluslararası Dil ve Kültür Festivali” bu sene New York’ta düzenleniyor.

FETÖ’nün Uluslararası Dil ve Kültür Festivali 27 Nisan 2019’da Amerika’da başladı.

FESTİVAL FETÖ’YÜ KARIŞTIRDI

Firari FETÖ’cü Emre Uslu, festivale ilişkin yazı yazarak : “Gülen Cemaatinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Dil ve Kültür Şenliği (Eski adıyla Türkçe Olimpiyatı) bu yıl New York’ta yapılıyor. Haliyle bu etkinlik Cemaat içinde tartışmaları da başlatmış görünüyor. Kamil Mamam gibi gazeteciler açıktan bu ektinliğin düzenlenmesine karşı çıkarken bir çok Cemaat mensubu da en azından ‘şimdi zamanı mı?’ diye pasif itiraz modu içerisinde. Gelen eleştirilerin çoğu ‘Türkiye’de ve dünyanın bir çok yerinde Cemaat mensupları zulüm altında ve ihtiyaçtan kıvranırken, Cemaat neden bunca masraf yapıp böylesine etkinlik yapıyor’ mealinde eleştiriler. Doğrusu Gülen cemaatinin bir çok anlamsız ve gereksiz faaliyetlini eskiden beri ve en yüksek perdeden eleştiren biri olarak Cemaatin Dil ve Kültür Şenliğini yapmaya devam etmesini önemsiyorum ve olumlu buluyorum.”

SPONSOR AKP’Lİ ESKİ VEKİLİN DAMADI ÇIKTI

Firari Fetöcü Emre Uslu’nun festivale ilişkin tartışma içerisinde “olumlu buluyorum” dediği yazısına bir destek FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in onursal başkanı olduğu Niagara Vakfı’nın yöneticisi Mevlüt Hilmi Çınar’dan geldi.

Eski Ak Parti Milletvekili Mehmet İhsan Arslan’ın damadı olan Mevlüt Hilmi Çınar, festivalin ana sponsoru olduklarını dile getirip sosyal medya üzerinden “Aynen katılıyorum Bu sene Amerika’da 5 ayrı lokasyonda olacak olan Festival’in 2 ana sponsorundan birisi, kurucusu ve CEO’su olduğum, MAESTRO firmamız oldu; böylesi önemli bir Hizmet markasının daimiyeti adına bundan onur ve heyecan duyuyorum” diye mesaj yayınladı.

İşte o mesaj ; 

mesaj.jpg (778×529)

Kaynak : Odatv

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir