• DOLAR
  5,7379
  %-0,09
 • EURO
  6,3104
  %-0,31
 • ALTIN
  280,75
  %0,24
 • BIST
  99.960
  %-0,28
Hilmi Bilgin’e ziyarete gelen o Savcı kim?

Hilmi Bilgin’e ziyarete gelen o Savcı kim?

15 Temmuz kanlı darbe girişimden sonra Sivas’ta adından sık sık söz ettiren Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin geçmiş döneminde Fetö ile dernekler kurup hizmet ettiğini sağır sultanlar bile duymuştur. Belediye Başkanı olmadan önce TV programlarında ve gazetelerde Fetö’nün derneğinde hizmet ettiğini söylemiş, ama kimsenin kimseye Fetö deme hakkı yok diye konuşmalarda bulunmuştu.

17 Ağustos 2019 tarihinde sosyal medya hesaplarında Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’e ziyarete gelen Kocaeli Başsavcısı Habib Korkmaz’a “Kocaeli Başsavcımız değerli dostum, kardeşim Habib Korkmaz’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Hatırlanacağı üzere Muhsin Yazıcıoğlu olayında Kahramanmaraş’ta savcı olarak görev yaptığı yıllarda bugünün Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habip Korkmaz takipsizlik kararı vermişti. Korkmaz’ın takipsizlik kararı verdiği olay ile ilgili Ak Parti’li Metin Gündoğdu olayın arkasında FETÖ’nün olduğunu ileri sürmüştü.

BBP Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Hakkı Öznur takipsizlik kararı ile açıklamada bulunarak “Bu karar ‘sipariş’ bir karar olarak tarihe geçmiştir” demişti.

Hakkı Öznür yaşananları hukuk dışı olduğunu belirterek “Dosya önce Maraş’tan Sivas’a alındı. Savcı Habip Korkmaz, helikopterden kritik cihazları çalan isimleri ve kaza kırım ekibini aklamaya çalıştı. Haklarında kovuşturmaya yer olmadığını savundu. Çorlu’ya başsavcı olarak terfi ettirildi. Korkmaz’ın hukuk dışı kararını kaldıran Gaziantep Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ahmet Maden ise görevinden alınıp Kayseri’ye düz hâkim olarak atandı.” diye konuşmuştu.

Konuşmanın tam metni : https://www.bbp.org.tr/haberler/yik-baskani-oznur-karar-siparistir
Hilmi Bilgin’in Fetö iddiaları kaynak : http://www.sivaspostasi.com.tr/haber/sivas_the_imam_hilmi_bilgin_mi-2889.html , https://haberler.com/ulfet-hukuk-dernegi-nden-ak-parti-sivas-2980757-haberi/

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir